Dokument: Ministři TOP 09 opustili jednání vlády

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
17. 8. 2011 11:57
Důvodem bylo urážlivé vyjádření Ladislava Bátory na adresu Karla Schwarzenberga

Praha - Prohlášení ministrů TOP 09, kteří ve středu dopoledne na protest proti tomu, že ministr školství Josef Dobeš (VV) odmítl odvolat z funkce personálního šéfa svého úřadu Ladislava Bátoru, opustili jednání kabinetu.

"V minulých dnech vysoký státní úředník ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy veřejně a neomaleně urazil prvního místopředsedu vlády a předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. Představitelé TOP 09 v pondělí i v úterý opakovaně a neveřejně jednali s panem ministrem Josefem Dobešem s naléhavou žádostí, aby neprodleně takové jednání ve své pravomoci potrestal jediným možným způsobem. Pokládáme za nepřijatelné a netolerovatelné, aby jakýkoliv státní úředník urážel jakéhokoliv člena vlády. Pan ministr Dobeš tuto žádost jednoznačně odmítl.

Za situace, kdy pan ministr Dobeš poskytuje politickou ochranu státnímu úředníkovi, který veřejně uráží prvního místopředsedu vlády, nebudou ministři za TOP 09 na veřejnosti předstírat, že pan ministr Dobeš je jejich kolega. Opustili proto jednání vlády, na které se ochotně vrátí v okamžiku, kdy pan ministr Dobeš změní svůj názor, popřípadě opustí vládu.

Miroslav Kalousek, ministr financí

Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí

Leoš Heger, ministr zdravotnictví

Jiří Besser, ministr kultury

V Praze 17. 8. 2011

 

Právě se děje

před 12 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek pro ČTK řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy