reklama
 
 

Dokument: Ministři TOP 09 opustili jednání vlády

17. 8. 2011 11:57
Důvodem bylo urážlivé vyjádření Ladislava Bátory na adresu Karla Schwarzenberga

Praha - Prohlášení ministrů TOP 09, kteří ve středu dopoledne na protest proti tomu, že ministr školství Josef Dobeš (VV) odmítl odvolat z funkce personálního šéfa svého úřadu Ladislava Bátoru, opustili jednání kabinetu.

"V minulých dnech vysoký státní úředník ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy veřejně a neomaleně urazil prvního místopředsedu vlády a předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. Představitelé TOP 09 v pondělí i v úterý opakovaně a neveřejně jednali s panem ministrem Josefem Dobešem s naléhavou žádostí, aby neprodleně takové jednání ve své pravomoci potrestal jediným možným způsobem. Pokládáme za nepřijatelné a netolerovatelné, aby jakýkoliv státní úředník urážel jakéhokoliv člena vlády. Pan ministr Dobeš tuto žádost jednoznačně odmítl.

Za situace, kdy pan ministr Dobeš poskytuje politickou ochranu státnímu úředníkovi, který veřejně uráží prvního místopředsedu vlády, nebudou ministři za TOP 09 na veřejnosti předstírat, že pan ministr Dobeš je jejich kolega. Opustili proto jednání vlády, na které se ochotně vrátí v okamžiku, kdy pan ministr Dobeš změní svůj názor, popřípadě opustí vládu.

Miroslav Kalousek, ministr financí

Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí

Leoš Heger, ministr zdravotnictví

Jiří Besser, ministr kultury

V Praze 17. 8. 2011

autor: Aktuálně.cz | 17. 8. 2011 11:57

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama