reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Dnešní kancelář? Design, barvy, hravost – ale třeba i sauna.

Kdysi strohé kanceláře se dnes mění v multifunkční prostory, odkud se vám nebude chtít domů.

Není důležité, aby si lidé v práci odseděli patřičný počet hodin, ale aby něco smysluplného udělali. Tak by se dal shrnout názor, který se v korporátní sféře čím dál výrazněji prosazuje a začíná k nepoznání proměňovat podobu toho, čemu lze už jen s velkou nadsázkou říkat kanceláře.

Asi nejviditelněji se tento trend projevuje v důrazu na dostatek odpočinkových zón, prostor pro soukromé hovory a odreagování. „Zaměstnavatelé si moc dobře uvědomují, že pozitivní naladění a tvůrčí, stimulující atmosféra jsou pro kvalitu pracovního prostředí stejně důležité, jako špičková kvalita konstrukce a technologického vybavení kancelářských prostor,“ říká Steve Tichy, jednatel společnosti White Star Real Estate, která tyto požadavky promítla do nedávno dokončené Budovy C v brněnském Campus Science Park.

Pro jednoho z nájemců, úspěšný brněnský startup kiwi.com, tam nechali vytvořit designově a architektonicky atypické prostory, které zahrnují třeba i saunu nebo jóga koutek. Progresivní design je patrný ve všech detailech budovy – od přiznaných technologií a stavebních materiálů přes provedení jednotlivých prostor až po recepci, jíž dominuje rozměrné umělecké dílo.

Právě nástup startupů je jedním z faktorů ovlivňujících současné trendy v designu pracovního prostředí. Není to však pouze doména mladých firem, jak dokládají další nájemci již zmíněné budovy v Campus Science Park: mezinárodní finanční skupina KBC a dodavatel komunikačních služeb AT&T. I v jejich prostorách najdete odpočinkové zóny, kavárnu nebo třeba dětský koutek.

„Že se kanceláře mění ve víceúčelové prostory s větším důrazem na podporu kreativity a na komfort, neznamená, že by jejich nájemci jakkoliv slevovali, pokud jde o kvalitu provedení či ekologický a šetrný provoz,“ připomíná Steve Tichy. Důkazem je skutečnost, že projekt brněnské budovy má prestižní certifikát LEED Gold. Snaha nabídnout lidem pracovní prostředí, do kterého se budou těšit, se podle něj stává novým standardem „V současnosti jsme v Campus Science Park zahájili přípravu dalších dvou budov a už dnes s jistou mírou zvědavosti čekáme, s jak originálními požadavky jejich budoucí nájemci přijdou,“ dodává Tichy.

autor: komerční článek | 27. 10. 2016 12:42

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama