Vicepremiérka Nečasovy vlády míří do advokacie

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
28. 5. 2014 15:12
Chystá se zařadit mezi další ex-ministry Ivana Langera či Stanislava Grosse, kteří se po odchodu z politiky také stali advokáty
Foto: Tomáš Kunc

Za kulisy událostí – Ve své době nejvýše postavená tuzemská politička Karolína Peake se připravuje na novou profesní dráhu.

Bývalá vicepremiérka kabinetu Petra Nečase téměř rok po jeho pádu vrcholí s přípravami na advokátní zkoušky. Ty by chtěla Peake složit ještě letos.

Pokud se jí podaří u zkoušek uspět, zařadí se mezi další ministry Ivana Langera či Stanislava Grosse, kteří se po odchodu z politiky také stali advokáty.

Peake vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Před tím, než odešla na mateřskou a vstoupila do komunální i celostátní politiky, pracovala jako koncipientka v nadnárodní advokátní kanceláři. Teď se k této práci znovu vrátila.

"Logicky navazuji na své dokončené právnické vzdělání a koncipientskou praxi," řekla Insideru Peake. Nyní působí jako koncipientka v malé advokátní kanceláři noack & partner. K tomu, aby mohla advokátní zkoušky složit, musí mimo jiné alespoň tři roky vykonávat právní praxi jako koncipient.

"Musím dochodit povinné semináře pro koncipienty, což mi zasáhne ještě do podzimu. Ke zkouškám bych se ráda dostala na konci tohoto nebo na začátku příštího roku," uvedla Peake. Jakým typem práva se bude chtít poté zabývat, vicepremiérka Nečasova kabinetu podle svých slov ví, ale Insideru řekla, že si to zatím nechá pro sebe.

Vedle toho Peake spolupracuje také se svým manželem Charlesem na přípravě nových programů pro jeho neziskovku Věda nás baví, která se specializuje na vzdělávání dětí.

Poté, co vládu a Poslaneckou sněmovnu opustila, prý politiku dál bývalá vicepremiérka podrobně sleduje. Když však letos nezaplatila členský příspěvek, opustila stranu LIDEM, kterou zakládala.

Peake se do politické historie zapsala také tím, že řídila ministerstvo obrany, a to pouhých osm dní. Vyšetřování však naznačilo, že vliv na to měla i bývalá šéfka kabinetu premiéra Jana Nagyová. Ta si totiž podle policejních odposlechů myslela, že má Peake poměr s jejím současným manželem Petrem Nečasem.

Radek Nohl

 

Právě se děje

Další zprávy