Bronzové medaile na krku. Hráčů i fanoušků

Bronzové medaile na krku. Hráčů i fanoušků
První velký turnaj za dospělou reprezentaci, první medaile. Bronz z Bratislavy na krku Michaela Frolíka. Doma už má tři stejné kovy z juniorských mistrovství z let 2004-2006.
Manželka Jiřího Novotného Zuzana ukazuje medaili, kterou český hokejista pověsil na krk svého syna Jirky.
Střelec šestého gólu Jan Marek se před hotelem podepisuje fanynce na dres.
Rozesmátý Karel Rachůnek se synem. Účty s Arťuchinem vyrovnal, po jeho naražení Rusa na mantinel se hra musela přerušit, bylo potřeba vyměnit rozbité plexisklo.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
16. 5. 2011 1:20

Bratislava - V zápase Česka s Ruskem padlo nejvíce gólů letošního mistrovství. O tři více než soupeř jich vstřelili čeští hráči. Radost z bronzových medailí měli nejen oni, ale i příbuzní a fanoušci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy