Aktuálně.cz má novinářskou cenu za zprávy o politice

Aktuálně.cz má novinářskou cenu za zprávy o politice
"Eliášová byla oceněna za podnětné, spolehlivé, rychlé a setrvale kvalitní politické zpravodajství," uvedla Helena Hájková z pořádající Nadace Český literární fond.
Gratulace od starostky Havlíčkova Brodu Jany Fisherové.
A co říkala Kateřina Eliášová, která začínala v České televizi, při převzetí ceny? "Je to složité...Aktuálně.cz ne každý zná. O to víc pak člověk musí bojovat a nacházet si své místo. Jsem ráda, že si někdo mé práce všiml."
Radost a horko.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
10. 6. 2010 16:25

Havlíčkův Brod/Praha - Do redakce Aktuálně.cz, konkrétně do rukou politické zpravodajky našeho online deníku Kateřiny Eliášové, putuje prestižní novinářská cena.

Za způsob, jakým Katka Eliášová popisuje zakoutí české politické scény, byla odbornou porotou Nadace Český literární fond vybrána mezi nostitele prestižní novinářské ceny K. H. Borovského za rok 2009.

Podívejte se, jak to vypadá, když se udílí novinářské ceny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy