reklama

NASA ukázala další fotky z hlubokého vesmíru

1. 3. 2011 13:00

Infračervený snímek pořízený průzkumnou sondou WISE ukazuje hvězdu s názvem Zeta Ophiuchi. Jde o masivní hvězdu, která se pohybuje vysokou rychlostí, a právě prolétá oblastí s vyšší koncentrací prachu a plynů. Přejít do galerie: 30
  • Dvojice snímků ukazuje, jak se dokázala atmosféra obklopující planetu Jupiter "poprat" s částečkami odpadu, který byl do ní vtáhnut. Snímky pořídily teleskopy NASA z Mauna Kea na Havaji. Pořízeny byly (první z nich) 20. července 2009 a druhý z nich 16. srpna 2009. Odpad můžete sledovat jako zářící částice. NASA snímky zveřejnila nyní, když se díky výzkumu podařilo zjistit, že Jupiter vtáhl asteroid velikosti Titaniku.
  • Víření kolem mlhoviny North American nebula.
  • Tento snímek je výsledkem ročního úsilí sondy WISE. A kohosi v NASA ve photoshopu, kdo poskládal všech dvacet zachycených komet, které WISE vyfotografovala, do jediného obrázku.
  • Tento snímek zachycuje erupce na Slunci. Díváte se na protilehlou stranu Slunce, přičemž je patrné, jak nestabilní levá strana vybuchuje, z pravé strany je do vesmíru vymrštěno záření typu M-1.
  • Toto je trojrozměrný model Slunce, který vytvořila dvojice satelitů projektu STEREO (Solar Terrestrial Relations Observator). Satelity putovaly na místo určení od roku 2006 a nyní pozorují slunce z protilehlých stran, což umožňuje vytvořit plastický obraz celé hvězdy.
Infračervený snímek pořízený průzkumnou sondou WISE ukazuje hvězdu s názvem Zeta Ophiuchi. Jde o masivní hvězdu, která se pohybuje vysokou rychlostí, a právě prolétá oblastí s vyšší koncentrací prachu a plynů. | Foto: Reuters

Washgington - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v průběhu února uvolnil sérii unikátních snímků z vesmíru.

Prohlédněte si neobvyklé pohledy na planetu Zemi i do míst vzdalených tisíce světelných let.

autor: Zahraničí

 
reklama
reklama
reklama
 
reklama