Bylo v něm balení jádrového mýdla s jelenem spojené dráty s mobilním telefonem. Libanonská média původně mylně psala, že balíček do Libanonu dorazil z Dauhá a obsahoval 200 gramů výbušniny.
Po prozkoumání na bejrútském letišti byla ale přítomnost výbušných látek vyloučena.
Bezpečnostní služba bejrútského letiště kontaktovala kolegy v Praze a dověděla se, že balíček byl použit v Česku k prověření účinnosti letištních skenerů a také ke školení letištních pracovníků, uvedl list. Po testu ale česká bezpečnost zapomněla balíček odstranit. Podle libanonského deníku se v Praze zjišťuje, jak se materiál ocitl v Bejrútu.
Pražské letiště tvrdí, že žádný chybějící testovací balíček neeviduje. Mluvčí Kateřina Pavlíková uvedla, že všechna testovací zařízení jsou řádně označena v českém i anglickém jazyce. "Jsou na nich uvedeny kontakty, na kterých by nás mohl v případě nálezu kdokoli kontaktovat, což se nestalo," upozornila.
Podobný případ se stal před téměř deseti lety na Slovensku, když policisté z popradského letiště zapomněli během výcviku služebního psa v batohu nic netušícího cestujícího výbušninu. Nebezpečný náklad, který ovšem neobsahoval roznětku, odhalili až v Dublinu. V důsledku incidentu přišel o funkci ředitel pohraniční a cizinecké policie Tibor Mako, ministr vnitra Robert Kaliňák nehledě na tlak médií odstoupit odmítl.
Rovněž koncem roku 2004 na pařížském letišti Charlese de Gaulla dva četníci při výcviku psů umístili do zavazadla neznámého cestujícího balíček s výbušninou a pak ho ztratili z očí. Kufr se pak vydal do světa.