reklama
 
 

Islámský stát ostřeloval jihoturecké město Kilis, zraněno bylo sedm lidí

22. 9. 2016
Na tržiště v jihotureckém městě Kilis dopadla raketa vypálená ze sousedního syrského pohraničí. Po druhém útoku vzlétlo z Turecka několik stíhaček, které podnikly nálet na pozice džihádistů z Islámského státu. V Turecku bylo zraněno sedm lidí včetně pěti dětí.
Hlavní zprávy

Ankara – Město Kilis na jihu Turecka zasáhly dvě rakety vystřelené ze sousední Sýrie, z oblasti, kterou mají pod kontrolou bojovníci organizace Islámský stát (IS).

Sedm lidí, z toho pět dětí, bylo zraněno, uvedla s odvoláním na turecké úřady agentura Reuters. Turecká armáda v reakci na to bombardovala pozice IS.

Jedna raketa dopadla na městské tržiště. Po druhém útoku vzlétlo z Turecka několik stíhaček, které podnikly nálet na pozice IS a podle bezpečnostních zdrojů mnoho ozbrojenců IS zneškodnily.

Od ledna zabily rakety vystřelené ze severu Sýrie na město Kilis už 21 lidí a zhruba 80 jich zranily. Další oběti si přeshraniční ostřelování vyžádalo v jiných tureckých městech. Před více než měsícem zahynulo při sebevražedném atentátu IS v Gaziantepu nedaleko hranic se Sýrií 54 lidí, včetně 22 dětí.

Turecká armáda zahájila před měsícem ofenzivu na severu Sýrie s cílem vytlačit ze syrského pohraničí radikály z IS. Posléze Ankara uvedla, že usiluje také o to, aby kontrolu nad syrským územím při turecké hranici nepřevzali Kurdové.

autor: ČTK

   
reklama
   
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama