reklama

Český turista zahynul při pádu v rakouských Alpách

7. 7. 2011 12:41 aktualizováno

Muž uklouzl při sestupu z vrcholu Ellmauer Halt v rakouském okrese Kufstein

S rostoucím počtem Čechů, kteří se v létě vypravují do Alp, roste i počet českých obětí (na snímku francouzská část Alp). S rostoucím počtem Čechů, kteří se v létě vypravují do Alp, roste i počet českých obětí (na snímku francouzská část Alp). | Foto: Isifa/Thinkstock

Innsbruck - Český turista zahynul ve středu na túře v rakouských Alpách.

Při výstupu na Ellmauer Halt v Tyrolsku v nadmořské výšce 2344 metrů se zřítil do hloubky asi 200 metrů. Oznámila to agentura APA s odvoláním na horskou policii.

Pětatřicetiletý Čech vyrazil spolu s manželkou na túru kolem jedenácté dopolední k vrcholu Ellmauer Halt v hřebenu Wilder Kaiser v okrese Kufstein.

Na vrchol se manželský pár dostal v pořádku, při sestupu muž uklouzl a spadl dolů. Oživovací pokusy byly neúspěšné. Podrobnosti agentura neuvedla.

S přibývajícím počtem turistů z Česka v Alpách roste v poslední době i počet českých obětí. Příčinou je často podcenění nebezpečí a náročnosti vysokohorské turistiky nebo přecenění vlastních sil.

V pondělí zahynul český horolezec ve francouzských Alpách, a to při sestupu z masivu Mont Blanc. Jak informoval francouzský regionální server ladauphine.com, neštěstí se stalo v místě nazvaném L´arte des Bosses.

Čtyřiačtyřicetiletý alpinista nepřežil pád z výšky 400 metrů. Přivolaná horská služba z Chamonix už mohla pouze konstatovat jeho smrt.

autoři: Zahraničí, ČTK

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama