reklama

Brazílií otřásá hromadné znásilnění mladé Američanky

2. 4. 2013 23:15, aktualizováno

Brazilská pověst před Dny mládeže, fotbalovým šampionátem a olympiádou výrazně utrpěla

Rio de Janeiro - Pověst země, která příští rok hostí fotbalové mistrovství světa a v roce 2016 bude dějištěm letní olympiády, utrpěla další těžký šrám.

Trojice mladíků v Riu de Janeiru přepadla minibus, v němž cestovala americká turistka a její francouzský přítel.

Oba cizince pachatelé unesli, zmlátili a okradli, ženu navíc několikrát znásilnili.

Brazilská policie nechtěla národnost obětí zveřejnit, americké ministerstvo zahraničí nicméně v pondělí potvrdilo, že je znásilněná žena občankou Spojených států. Totožnost druhé oběti agentuře AFP potvrdil anonymní zdroj z francouzského konzulátu.

"Ona je Američanka a on Francouz, v Riu společně studovali," doplnil zdroj AFP.

Incident se odehrál v sobotu odpoledne, když se cizinci vraceli z věhlasné pláže Copacabana. Ozbrojení útočníci jejich minibus zastavili, ostatní pasažéry donutili vystoupit a vůz unesli. Krom toho, že nejmenovanou ženu znásilnili, dvojici ukradli bankovní karty, s nimiž pak podle policie platili na mnoha místech v Riu i jeho okolí.

Brazilský list O Globo doplnil, že muže únosci zmlátili železnou tyčí a svázali. Celou dobu, co jeho přítelkyni znásilňovali, přitom s minibusem kroužili po městě. Po šesti hodinách dvojici odvezli do asi 50 kilometrů vzdáleného města Itaboraí, kde ji propustili.

Obrazem: Razie ve slumech na předměstí Ria

  • O Riu de Janeiru se nemluví jen v souvislosti s karnevaly, sambou a bílými plážemi. Ve městě jsou také obrovské slumy.
  • Desítky tisíc lidí žijí na předměstích v improvizovaných a nelegálně postavených chatrčích. Díváte se na snímek z návštěvy zesnulého papeže Jana Pavla II.
  • Brazílie příští rok pořádá mistrovství světa ve fotbale a v roce 2016 se v Riu uskuteční letní olympiáda. Do té doby chtějí úřady v zemi nastolit pořádek.
  • Do slumu Caju a Barreira do Vasco, které se nacházejí v sousedství mezinárodního letiště a přístavu, proto poslaly na 1300 vojáků a policistů.
Galerie (20)

Razie ve slumech Ria. V akci jsou policisté i námořní pěchota

Autor: Reuters, ČTK, Petr Jemelka, Profimédia, Daniel Poláček

Trio pachatelů ve věku 20 a 22 let (věk posledního únosce zatím není znám) už policie dopadla. Sexuálního násilí se nedopustili poprvé, Brazilka, která byla stejným způsobem znásilněna před týdnem, zatčené muže poznala.

Brazilské úřady v posledních týdnech vyrazily do boje s pouliční kriminalitou a slibují, že do zahájení fotbalového šampionátu a následné olympiády budou ulice Ria bezpečné. Součástí strategie je i vojenská přítomnost ve slumech a rizikových oblastech, které jsou dnes spíš než pod kontrolou policie ovládané drogovými gangy.

Rio de Janeiro má pověst jednoho z nejnebezpečnějších měst v Latinské Americe. První velká zkouška ho čeká už v červenci, kdy má do města při příležitosti Světových dnů mládeže přiletět papež a zhruba půldruhého milionu mladých lidí z celého světa.

autor: Petr Jemelka

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama