reklama
 
 

Jeřáb měl vyprostit vykolejený vlak. Nakonec také vykolejil a vyprošťoval ho speciální jeřáb

23. 9. 2016
Speciální silniční jeřáb konečně vyprostil ve Vnorovech vykolejený nehodový jeřáb Českých drah. Ten měl minulý týden vyprostit havarovaný osobní vlak, jenž se srazil na přejezdu s traktorem. Při nehodě zemřel řidič traktoru, který vjel na přejezd, přestože blikala výstražná červená světla. Trasa mezi Veselí nad Moravou a Strážnici byla od té doby neprůjezdná. Vlaky by se měly na trať vrátit ve středu večer.
Hlavní zprávy

Vnorovy - Speciální devítinápravový silniční jeřáb v pátek ve Vnorovech na Hodonínsku dostal zpět na koleje nehodový jeřáb Českých drah. Nehodový jeřáb jel minulý týden vyprostit havarovaný osobní vlak, který se srazil na přejezdu s traktorem. Od té doby je trať neprůjezdná.

Jeřáb Českých drah se ale při vyprošťování vlaku naklonil a musel jej přidržovat speciální drážní tank, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová. V pátek vpodvečer už kolejový jeřáb odjel do nedaleké Strážnice.

Příjezdu speciálního silničního jeřábu o hmotnosti 80 tun a nosnosti 700 tun předcházela několikadenní příprava cesty. V části trati bylo třeba odstranit koleje a v části je zakrýt, aby se vytvořila provizorní silnice.

"Dnes brzo ráno začal jeřáb přijíždět k místu nehody a připravily se patky, aby se mohl ukotvit. V poledne se ještě řešilo, jak se jeřáb Českých drah zachytí, aby šel dobře vyprostit a poté se začal postupně nadzvedávat," popsala práce Šubová.

Obnova trati

V sobotu se bude silniční jeřáb odvážet a nejpozději v neděli začnou železničáři s obnovou trati. SŽDC předpokládá, že vlaky by se měly na trať mezi Veselí nad Moravou a Strážnici vrátit ve středu večer, tedy o dva dny dříve, než se čekalo. Od minulého úterý, kdy se tam osobní vlak srazil na přejezdu s traktorem, vozí cestující autobusy.

Při nehodě zemřel řidič traktoru, který vjel na přejezd, přestože blikala výstražná červená světla. Ve vlaku se zranilo osm lidí. Škoda na vlaku byla deset milionů, na trati a traktoru zhruba tři miliony. Vyprošťovací práce odhadla SŽDC na 700 tisíc korun, České dráhy čekají s vyčíslením nákladů na ukončení prací. "Bude to několik set tisíc," řekla mluvčí ČD Monika Bezuchová.

autor: ČTK

   
reklama
   
reklama
reklama

Vyberte region

komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama