Hronkův první bod v play off Vancouveru k výhře nepomohl, rozhodne sedmý zápas

19. 5. 2024 7:06
Obránce Filip Hronek asistoval u jediného gólu Vancouveru při prohře 1:5 v Edmontonu a zaznamenal první bod v play off NHL v kariéře. Oilers i díky třem asistencím Connora McDavida srovnali stav série 2. kola play off NHL na 3:3.
Filip Hronek
Filip Hronek | Foto: Reuters

Hronek na svůj první bod v play off čekal až do dvanáctého zápasu. V součtu se základní částí podoval po 16 duelech a ukončil své nejdelší čekání v sezoně. Český bek v 11. minutě předal puk Nilsi Höglanderovi, ten ho zavezl do útočného pásma, kde si ho vyměnil s krajanem Eliasem Petterssonem a z předbrankovém prostoru srovnal na 1:1.

Canucks udrželi nerozhodný stav až do konce třetiny, druhá a třetí dvacetiminutovka ale patřila domácím. Oilers čtyřmi góly odskočili do vedení 5:1 a došli si pro pohodlnou výhru. Třemi body se kromě McDavida blýskli také Ryan Nugent-Hopkins a obránce Evan Bouchard.

Ofenzivní zadák je s 18 body třetím nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů a v součtu se základní částí nasbíral už 100 kanadských bodů. Více jich mají jen hvězda zadních řad Colorada Cale Makar (105) a kapitán Vancouveru Quinn Hughes (101).

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 6. zápas:

Edmonton - Vancouver 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 9. Holloway, 28. Hyman, 32. Bouchard, 44. Nugent-Hopkins, 54. E. Kane - 11. Höglander (Hronek). Střely na branku: 27:15. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. McDavid, 3. Holloway (všichni Edmonton). Stav série 3:3.