reklama

Zelení jezdci šlápli do pedálů, do Evropy chtějí na kole

18. 5. 2014 16:52

Strana zelených před evropskými volbami láká voliče z cyklistického sedla. S kontaktní kampaní nyní míří z Brna do Olomouce a dalších moravských měst.

Strana zelených se před letošními volbami do Evropského parlamentu rozhodla oslovit voliče z cyklistického sedla. Přejít do galerie: 11
  • Zelení osvětlovali lidem pilíře svého programu - dlouhodobou podporu ochrany přírody a udržitelného ekonomického rozvoje.
  • "Chceme, aby se efektivně využívaly eurofondy, a to k takovým projektům, které zlepší život lidí a přinesou nová pracovní místa," říká brněnský zastupitel Martin Ander (SZ).
  • Na špatné využívání fondů se snaží Zelení upozornit svou cyklokampaní. "Stačí se podívat, kolik se investuje ročně do silnic a do motorové dopravy, a kolik do jiných alternativ," vysvětluje Ander.
  • Pro cyklistickou kampaň se strana rozhodla právě proto, že kolo je typickým symbolem alternativního způsobu dopravy, který nezatěžuje životní prostředí.
  • Zelení jezdci se vydali hledat přízeň voličů v Brně i přes nepřízeň počasí.
Strana zelených se před letošními volbami do Evropského parlamentu rozhodla oslovit voliče z cyklistického sedla. | Foto: Bára Sobotková

Brno – Až do Štrasburku a Bruselu chtějí na kole obrazně řečeno dojet kandidáti Strany zelených. „Nejlepší způsob, jak oslovit lidi, je tváří v tvář. Dáváme jim tak také vědět o eurovolbách, protože bývají oproti klasickým upozaďované,“ říká jedna z kandidátek do Evropského parlamentu Zuzana Vachůnová (SZ).

Z Brna se zelení jezdci přesouvají do Olomouce a následně do dalších měst na severu Moravy. Kontaktní kampaň zakončí příští pátek ve Vsetíně.

„Chceme mimo jiné zdůraznit podporu těch způsobů veřejné dopravy, které nezatěžují životní prostředí. Kolo je takovým hlavním symbolem,“ vysvětluje brněnský zastupitel Martin Ander (SZ) smysl netradiční kampaně.

autor: Bára Sobotková

reklama
reklama
reklama
 
reklama