reklama

Víkend vám připomene jaro, ale má to jednu zradu

3. 1. 2013 13:50

Bude až 10 °C a teploty neklesnou ani v prvních dnech dalšího týdne

Ilustrační foto Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Skutečná zima je stále v nedohlednu, další dny budou připomínat spíše rané jaro. Na víkend se oteplí až na 10 °C a budeme muset přibalit deštníky.

V sobotu i v neděli budou nejvyšší odpolední teploty v Čechách stoupat až k +9 °C. Také rána budou teplá s teplotami mezi 6 až 2 °C.

Přidá se ale také déšť a foukat bude převážně čerstvý vítr. Také na českých horách bude pršet, pouze v Jeseníkách a Beskydech očekáváme sněžení.

Ve čtvrtek se může ojediněle vyskytnout mrznoucí déšť a tvořit se bude opět ledovka, během dne se ale budou mrznoucí srážky měnit na déšť. Odpolední teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku na 0 až 4 °C.

Naši pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, s nárazy 15 m/s, až o -2 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, postupně od západu na většině území déšť nebo mrholení, na horách na severovýchodě očekáváme i srážky sněhové. Nejvyšší teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na východě území bude chladněji, kolem 4 °C. Foukat bude čerstvý západní až severozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení, na severovýchodě na horách i sněžení. Během dne bude docházet ke slábnutí srážek. Noční teploty se zastaví mezi 6 až 2 °C. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, na severovýchodě ke 3 °C. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť nebo přeháňky. Po ránu budou ojediněle mlhy. Noční teploty se zastaví mezi 6 až 2 °C, na severovýchodě na 0 °C. Denní teploty opět vystoupí na 5 až 9 °C, na severovýchodě na 3 °C.

Příští týden přinese přeháňky jen ojediněle a nejvyšší odpolední teploty budou v jeho první polovině i nadále stoupat k +9 °C.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaká je předpověď počasí?

autor: Dagmar Honsová, Meteopress

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama