reklama

Jak se staví na Pražském hradě

10. 12. 2013 5:30

Pražský hrad je nejdéle sloužícím sídlem vládců v Evropě. Velké stavební práce se tu v posledních letech nedělají. Přesto se tu za deset měsíců vlády Miloše Zemana prostavělo 152 milionů korun.Galerie: 26
  • Nejvyšší purkrabství bylo naposledy brutálně přestavěno před padesáti lety.
  • Právě tu probíhá zakázka malého rozsahu, výměna střešního pláště za necelé tři miliony korun.
  • 35 z posledních 37 zakázek bylo zadáno jako zakázka malého rozsahu do tří milionů korun. U tohoto typu zakázek není povinnost zveřejňovat je v oficiálním věstníku, není také stanoveno, jakým způsobem má být vítěz vybrán.
  • Suchovod ve věži katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Jeho oprava stála 2,8 milionu korun. Vložkování potrubí bylo na samostatnou zakázku (cena neuvedena).
  • Vede na vrchol stometrové jižní věže. Hasiči ji mohou použít k transportu hasicího média nad katedrálu.
Pražský hrad je nejdéle sloužícím sídlem vládců v Evropě. Velké stavební práce se tu v posledních letech nedělají. Přesto se tu za deset měsíců vlády Miloše Zemana prostavělo 152 milionů korun. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražský hrad je prakticky dostavěn. Velké stavební projekty, jaké tu realizovali Karel IV., Marie Terezie či Tomáš Garrigue Masaryk, tu nenajdete.

Přesto se tu stále něco staví a opravuje. Od počátku panování Miloše Zemana se tu utratilo za stavební práce 152 milionů korun.

,p>Pokusil jsem se to vyfotit. Nabízím výsledek své snahy.

autor: Ludvík Hradilek

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama