Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Zhodnoťte své úspory lépe - investujte!

komerční článek
2. 11. 2017 1:00
Sami jste asi zaznamenali, že zhodnocení vašich úspor na bankovním účtu je v současné době nulové. Pokud ovšem chcete, aby vám vaše peníze vydělávaly, musíte se porozhlédnout po jiných možnostech. Investice do podílových fondů (cenných papírů) je jednou z nejrozšířenějších. Je ale potřeba dodržovat určitá pravidla. Společně s Komerční bankou jsme vybrali ty nejzásadnější.

1. Proč investovat?

Foto: komerční článek

Žijeme v hodně zvláštní době, kterou charakterizují nízké úrokové sazby. To samozřejmě nahrává těm z vás, kteří si chtějí koupit byt nebo auto. Zaplatíte totiž výrazně méně na úrocích. Ale co máte dělat, když chcete, aby vám našetřené peníze něco vydělaly? Ověřeným řešením je své úspory obezřetně investovat. Jedině tak je možné získat k původní částce ještě něco navíc a koupit si třeba nové auto mnohem rychleji.

Oblast investování je dnes přísně regulovaná předpisy vydávanými Evropskou komisí, Ministerstvem financí a Českou národní bankou, která zároveň dohlíží na jejich dodržování. Pokud bance poskytnete před samotnou investicí všechny potřebné informace, není třeba se obávat nevhodné investice.

Komerční banka doporučuje začínajícím a méně zkušeným investorům podílové fondy, které nashromážděné peníze investují do firemních akcií, vládních či firemních dluhopisů, případně do produktů měnového trhu tím, že do svého portfolia koupí třeba americké dolary nebo jinou cizí měnu.

Například investicí do akciového fondu získáte zprostředkovaně podíl až v několika desítkách firem. Investováním do fondů tak výrazně zvýšíte pravděpodobnost možného výnosu a na druhou stranu eliminujete případná související rizika.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy