Dým z požáru auta uzavřel tunel pod Lamanšským průlivem

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2015 22:20
V neděli bude zřejmě doprava obnovena jen v jednom tubusu, cestující se mají připravit na zpoždění.
Cestující se hromadí u eskalátorů na nádraží Gare du Nord v Paříži. Doprava v tunelu pod Lamanšským průlivem je zastavena kvůli kouři z hoříciho auta.
Cestující se hromadí u eskalátorů na nádraží Gare du Nord v Paříži. Doprava v tunelu pod Lamanšským průlivem je zastavena kvůli kouři z hoříciho auta. | Foto: Reuters

Londýn - Kouř z hořícího nákladního automobilu v sobotu aktivoval protipožární ochranu železničního tunelu pod Lamanšským průlivem a zastavil přepravu mezi Británií a evropským kontinentem. Oznámila to společnost Eurostar, která železniční spojení provozuje.

Vlaky se podle ní do tunelu v plném provozu vrátí v neděli ráno, lidé se však musí připravit na zpoždění.

Požár přepravovaného nákladního auta zlikvidovali francouzští hasiči. Všichni cestující byli bezpečně a bez incidentů evakuováni, uvedl dopravce.

Podle britské policie zastavení dopravy v obou směrech způsobila automatická aktivace kouřových čidel. Oheň vypukl na francouzském konci tunelu, podle policie nikdo nebyl zraněn.

"Předpoklad je, že v neděli budeme mít k dispozici po celý den jen jeden ze dvou tunelů, takže bude docházet ke zpožděním," řekl AFP šéf přepravní společnosti Nicolas Petrovic. Zpoždění budou podle něj dosahovat 30 až 60 minut. Jistotu, že se dostanou do vlaků, mají jen lidé s platnou rezervací na neděli.

Návrat vlaků do tunelu nebyl dlouhé hodiny možný proto, že poškozený automobil bylo třeba z tunelu vyvézt a prostor zbavit kouře. Cestující byli vyzváni, aby své cesty odložili a do nástupních stanic celý den nechodili. Společnost oznámila, že lidem, kteří nebudou moci jízdu uskutečnit jiný den, vrátí peníze.

 

Právě se děje

Další zprávy