Slovenský kanibal má zřejmě další oběť, mladou Italku

Zahraničí Zahraničí, Aktuálně.sk
2. 8. 2011 13:53
Její fotografie měl posílat Čurko Švýcarovi Markusovi Dubachovi, který ho udal
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kysak/Řím - Slovenský kanibal z Kysaku, Matej Čurko, má pravděpodobně na svědomí další oběť. Tentokrát jde o ženu z Itálie.

Podle italských médií to vyplývá z tajného dokumentu Interpolu. Čurko měl posílat fotografie částí těla své italské oběti i Švýcarovi Markusovi Dubachovi, který ho nakonec udal policii.

Záběry posílal lidem, kteří ho žádali o smrt. Měl to být důkaz, že svoje oběti skutečně připraví o život. Jako první přinesla informaci zpravodajská televize TA3.

Nezvěstná Meredith?

Podle emailů, které má k dispozici italský deník Corriere della Sera, však identifikace Italky není jednoduchá. Čurko totiž ve zprávách zmiňuje jen její národnost a věk, nefiguruje tam jméno a žádné další detaily.

Italská policie přitom registruje od roku 2009 až 30 případů zmizelých žen ve věku 25 až 28 let, jejichž těla se nikdy nenašla.

Muži zákona nicméně předpokládají, že jde o medializovaný případ zmizelé Meredith. Její tělo našli na jaře tohoto roku. Některé orgány jí chyběly.

Italové teď prověřují e-maily nezvěstných žen a prověřují, zda někdy cestovaly na Slovensko. Kanibal totiž za svými oběťmi běžně nejezdil. Ony přijížděly za ním do Kysaku. Italští policisté už údajně požádali o pomoc i slovenskou stranu, která má provést biologické testy všech nalezených důkazů.

Další oběti

Kanibal má vedle Italky na svědomí minimálně dvě Slovenky - Lucii Uchnárovou ze Sniny a Elenu Gudjákovou z Oravského Veselého. Děvčata byla nezvěstná od podzimu 2010. Jejich těla policie našla díky informacím z vrahova počítače. Zakopal je v lese u Kysaku.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: SITA

O usmrcení ho také požádal švýcarský občan Markus Dubach, který se však zalekl detailního Čurkova plánu. Následně dal tip policii.

Policie ho poté usvědčila pomocí agenta, který s vrahem komunikoval elektronicky. Kanibal ho odhalil a postřelil. V reakci na střelbu zasáhlo Čurkovo tělo pět střel ze zbraní ostřelovače. O několik dní později v nemocnici svým zraněním podlehl. Policejní agent přežil.

Čurko podle policie zřejmě plánoval i další vraždu - českého vysokoškolského studenta z Pardubic. Svůj plán nestihl kvůli policejní akci uskutečnit. Student už měl dokonce dohodnutý způsob, jakým ho kanibal usmrtí - bodnutím do srdce. Plánovanou smrt potvrdil údajně i fakt, že si student koupil lístek do Kysaku. Když se 21letý mladík dozvěděl o Čurkově smrti, spáchal sebevraždu.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy