Slovenský kanibal má zřejmě další oběť, mladou Italku

Zahraničí Zahraničí, Aktuálně.sk
2. 8. 2011 13:53
Její fotografie měl posílat Čurko Švýcarovi Markusovi Dubachovi, který ho udal
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kysak/Řím - Slovenský kanibal z Kysaku, Matej Čurko, má pravděpodobně na svědomí další oběť. Tentokrát jde o ženu z Itálie.

Podle italských médií to vyplývá z tajného dokumentu Interpolu. Čurko měl posílat fotografie částí těla své italské oběti i Švýcarovi Markusovi Dubachovi, který ho nakonec udal policii.

Záběry posílal lidem, kteří ho žádali o smrt. Měl to být důkaz, že svoje oběti skutečně připraví o život. Jako první přinesla informaci zpravodajská televize TA3.

Nezvěstná Meredith?

Podle emailů, které má k dispozici italský deník Corriere della Sera, však identifikace Italky není jednoduchá. Čurko totiž ve zprávách zmiňuje jen její národnost a věk, nefiguruje tam jméno a žádné další detaily.

Italská policie přitom registruje od roku 2009 až 30 případů zmizelých žen ve věku 25 až 28 let, jejichž těla se nikdy nenašla.

Muži zákona nicméně předpokládají, že jde o medializovaný případ zmizelé Meredith. Její tělo našli na jaře tohoto roku. Některé orgány jí chyběly.

Italové teď prověřují e-maily nezvěstných žen a prověřují, zda někdy cestovaly na Slovensko. Kanibal totiž za svými oběťmi běžně nejezdil. Ony přijížděly za ním do Kysaku. Italští policisté už údajně požádali o pomoc i slovenskou stranu, která má provést biologické testy všech nalezených důkazů.

Další oběti

Kanibal má vedle Italky na svědomí minimálně dvě Slovenky - Lucii Uchnárovou ze Sniny a Elenu Gudjákovou z Oravského Veselého. Děvčata byla nezvěstná od podzimu 2010. Jejich těla policie našla díky informacím z vrahova počítače. Zakopal je v lese u Kysaku.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: SITA

O usmrcení ho také požádal švýcarský občan Markus Dubach, který se však zalekl detailního Čurkova plánu. Následně dal tip policii.

Policie ho poté usvědčila pomocí agenta, který s vrahem komunikoval elektronicky. Kanibal ho odhalil a postřelil. V reakci na střelbu zasáhlo Čurkovo tělo pět střel ze zbraní ostřelovače. O několik dní později v nemocnici svým zraněním podlehl. Policejní agent přežil.

Čurko podle policie zřejmě plánoval i další vraždu - českého vysokoškolského studenta z Pardubic. Svůj plán nestihl kvůli policejní akci uskutečnit. Student už měl dokonce dohodnutý způsob, jakým ho kanibal usmrtí - bodnutím do srdce. Plánovanou smrt potvrdil údajně i fakt, že si student koupil lístek do Kysaku. Když se 21letý mladík dozvěděl o Čurkově smrti, spáchal sebevraždu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy