Čech si u slovenského kanibala objednal svoji vraždu

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
25. 5. 2011 11:12
Podle deníku Nový Čas se už oba muži nestihli sejít
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bratislava - Slovák podezřelý z kanibalismu měl vyhlédnutou oběť v České republice.

Podle zjištění deníku Nový čas byl třiačtyřicetiletý Matej Čurko na internetu v kontaktu s dvaadvacetiletým mužem z Pardubic. Slíbil mu, že ho bodne nožem do srdce a zakope v lesích u východoslovenského Kysaku.

Poté, co policie Čurka podezřelého také z vraždy dvou žen postřelila, spáchal podle Nového Času český mladík sebevraždu.

Muž z Pardubic podle listu zřejmě trpěl depresemi, byl samotářem a měl problémy na vysoké škole. Komunikaci s Čurkem objevil v počítači jeho otec. Z jejich diskuse vyplynulo, že český student měl na Slovensko za kanibalem odcestovat, lístek do Kysaku u Košic si zakoupil na 13. května.

Policie však Čurka 10. května při pokusu o zadržení postřelila a muž později na následky zranění v nemocnici zemřel. K setkání tedy už nedošlo.

Vyšetřovatelé na základě informací z Čurkova počítače již objevili hrob s těly dvou žen, které asi zabil. Některé části těl byly oddělené, policie však zatím nepotvrdila, zda je pachatel také konzumoval.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy