Slovenský kanibal po přestřelce bojuje o život

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
11. 5. 2011 13:07
Zabiju vás a pak sním, nabízel Slovák na internetu. Myslel to vážně
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Bratislava - Slovák, který se údajně chystal zabít a sníst člověka, je po včerejší přestřelce s policií v ohrožení života.

Informovala o tom mluvčí Univerzitní nemocnice Louise Pasteura v Košicích Jaroslava Oravcová.

Pacientovi podle ní selhávají základní životní funkce. Ve vážném stavu je i policista, který se na zmaření úmyslů slovenského lidožrouta podílel.

Muž se na internetu dohodl s jistým Švýcarem, že ho zabije a sní. Obyvatel alpské země reagoval na výzvu, podle níž Slovák hledal zájemce o nevšední druh sebevraždy.

Inzerent nabízel, že klienty zastřelí, rozčtvrtí a část jejich ostatků zkonzumuje.

Švýcar na výzvu odpověděl, v domnění, že jde o žert. Záhy ale zjistil, že to čtyřiatřicetiletý muž myslí smrtelně vážně. Uvědomil tedy Interpol, který případ předal slovenské policii.

Slovenští policisté následně nastražili past. Na místo sjednané schůzky ve východoslovenském Kysaku vyslala agenta, jenž se vydával za zájemce o snězení. Spolu s mužem do Kysaku přijela také zásahovou jednotka.

Akce se ale Slovákům nepovedla. Kanibal je členem střeleckého klubu a při zásahu byl ozbrojen pistolí československé výroby, kterou neváhal použít.

Při přestřelce vážně zranil jednoho z policistů, jemuž uvízla kulka v plicích. Sám skončil s poraněním několika vnitřních orgánů. Po několikahodinové operaci teď bojuje o život.

Podle mluvčí košické nemocnice je stav policisty stabilizovaný, nicméně velmi vážný.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy