Počítač slovenského kanibala dovedl policii k hrobu žen

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 5. 2011 16:50
V počítači zastřeleného muže našli policisté souřadnice oltáře a hrobu v lese
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Počítač Slováka, podezřelého z kanibalismu, dovedl slovenskou policii k hrobu s pozůstatky dvou žen. V úterý o tom informoval policejní prezident Jaroslav Spišiak.

Policisté zatkli domnělého kanibala poté, co se chystal zabít švýcarského občana a sníst jeho ostatky. Po přestřelce muž v nemocnici zemřel.

Ženská těla v nově objeveném hrobě měla oddělena některé části. Zda slovenský kanibal, podezřelý z vražd obou žen, maso či orgány mrtvých také konzumoval, ale Spišiak jednoznačně nepotvrdil.

"Vzhledem k tomu, že hluboce soucítím s pozůstalými, o tom nyní nebudu mluvit," řekl.

Policie kanibala vypátrala poté, co na něj upozornil zmiňovaný Švýcar. Ten se s ním měl původně setkat, kriminalisté však do akce nasadili agenta, který se za občana Švýcarska vydával.

V počítačích podezřelého policie následně našla souřadnice, na základě kterých objevila v lese místo připomínající oltář, jakož i úkryt s věcmi, které mohl podezřelý Slovák při vraždách používat.

"Širší ohlídkou místa činu jsme identifikovali hrob, v němž jsme našli pozůstatky dvou lidských těl ženského pohlaví. Pochována byla v mělkém hrobu a přikryta fólií," sdělil Spišiak. Policie teď pracuje na jejich identifikaci.

Nalezené ostatky by se podle kriminalistů mohly shodovat s těly na fotografiích, které Slovák poslal Švýcarovi.

 

Právě se děje

Další zprávy