Počítač slovenského kanibala dovedl policii k hrobu žen

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 5. 2011 16:50
V počítači zastřeleného muže našli policisté souřadnice oltáře a hrobu v lese
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Bratislava - Počítač Slováka, podezřelého z kanibalismu, dovedl slovenskou policii k hrobu s pozůstatky dvou žen. V úterý o tom informoval policejní prezident Jaroslav Spišiak.

Policisté zatkli domnělého kanibala poté, co se chystal zabít švýcarského občana a sníst jeho ostatky. Po přestřelce muž v nemocnici zemřel.

Ženská těla v nově objeveném hrobě měla oddělena některé části. Zda slovenský kanibal, podezřelý z vražd obou žen, maso či orgány mrtvých také konzumoval, ale Spišiak jednoznačně nepotvrdil.

"Vzhledem k tomu, že hluboce soucítím s pozůstalými, o tom nyní nebudu mluvit," řekl.

Policie kanibala vypátrala poté, co na něj upozornil zmiňovaný Švýcar. Ten se s ním měl původně setkat, kriminalisté však do akce nasadili agenta, který se za občana Švýcarska vydával.

V počítačích podezřelého policie následně našla souřadnice, na základě kterých objevila v lese místo připomínající oltář, jakož i úkryt s věcmi, které mohl podezřelý Slovák při vraždách používat.

"Širší ohlídkou místa činu jsme identifikovali hrob, v němž jsme našli pozůstatky dvou lidských těl ženského pohlaví. Pochována byla v mělkém hrobu a přikryta fólií," sdělil Spišiak. Policie teď pracuje na jejich identifikaci.

Nalezené ostatky by se podle kriminalistů mohly shodovat s těly na fotografiích, které Slovák poslal Švýcarovi.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy