Policista chtěl lovit a jíst ženy, plánoval únosy

Petr Jemelka Petr Jemelka
26. 10. 2012 15:46
28letý muž zákona z New Yorku měl vytipovány stovky žen včetně fotografií a adres
Newyorská policie. Ilustrační snímek.
Newyorská policie. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

New York - Spojenými státy otřásl případ dalšího kanibala, kterého se ale podařilo dopadnout dřív, než stihl svůj hrůzný plán realizovat.

Případ je o to horší, že únosy, mučení, rozčtvrcování a tepelnou úpravu žen plánoval člen newyorského policejního sboru.

Na záměry nyní již bývalého strážce zákona z nejlidnatějšího města USA upozornila jeho žena poté, co v manželově počítači objevila "znepokojující materiály".

Vyšetřovatelé následně zjistili, že si osmadvacetiletý Gilberto Valle o svých sexuálně deviantních tužbách psal s nejmenovaným člověkem.

Podle FBI konverzace probíhala ve fetišové chatovací místnosti, jejíž server není na území Spojených států.

Valle, jenž byl šestým rokem u policie, na internetu popisoval své představy o tom, jak neznámou uspí chloroformem, zatáhne do své kuchyně a tam uvaří.

Vařit ji pomalu, aby zůstala co nejdéle naživu

"Opravdu jí odrovnám, svážu jí ruce a zacpu pusu. Potom ji narvu do velkého kufru a dotáhnu do své dodávky. Doma ji přivážu k nějakému náčiní a budu ji vařit na mírném ohni tak, aby zůstala co nejdéle naživu," cituje BBC ze spisu.

Případem už se začal zabývat soud. Podle obhájců ale šlo pouze o fantazie a obviněný je neměl v úmyslu naplnit. Žalobci ale tvrdí opak, policista se už podle nich chystal k prvnímu únosu.

Když se ho totiž konverzační partner optal, jaký byl oběd, odvětil, že ještě nebyl, ale že už s obětí randí. Mimoto měl v domácím počítači uloženy osobní složky nejméně stovky žen, včetně fotografií a adres.

V únoru navíc slovy "5000 a je jen tvoje" nabízel jinému, že pro něj dívku unese.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy