Záhada trvá, v těle kanibala byla jen marihuana

Zahraničí Zahraničí
28. 6. 2012 20:03
Rudy Eugene snědl bezdomovci obličej, halucinogeny toxikologie neodhalila
Rudy Eugene (vlevo) a jeho obeť Roland Poppo.
Rudy Eugene (vlevo) a jeho obeť Roland Poppo. | Foto: Reuters

Miami - Bizarní případ kanibalismu z americké Floridy, kdy nahý muž za bílého dne okusoval obličej bezdomovci, je stále opředený záhadou.

Předpoklad místní policie, že 31letý Rudy Eugene jednal pod vlivem syntetických drog, laboratorní testy nepotvrdily. V těle se našly jen stopy marihuany.

Eugena na místě zastřelili policisté. Když ho vyzvali, aby přestal, vstal a nesrozumitelně vrčel.

Podle profesora toxikologie Bruce Goldbergera z Floridské university marihuana chování způsobit nemohla. "Problémem je, že existuje skoro nekonečné množství chemických látek, které mohou spustit neobvyklé chování," řekl AP.

Bezdomovec přišel o levé oko

Eugenovo chování si nedokáží s odstupem času vysvětlit ani jeho příbuzní. "Opravdu na to nemáme odpověď," řekl útočníkův mladší bratr Marckenson Charles.

Rudyho Eugena si přátele pamatují jako milého a pracovitého muže. Nikdy se nechoval násilnicky a byl praktikujícím věřícím. Nepil a jen příležitostně kouřil marihuanu.

Bezpečnostní kamery jej 26. května zachytily, jak nedaleko dálnice zaútočil na 65letého Ronalda Poppa.

Nahý pak bezdomovci okusoval obličej. Poppo útok přežil, přišel ale o levé oko. Má za sebou už několik operací, obličej musejí lékaři celý zrekonstruovat.

Příbuzní o Poppovi neslyšeli přes třicet let a mysleli si, že už je dávno mrtvý.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Trump zrušil veškeré sankce uvalené proti Turecku kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy