Krev Ronalda Reagana je na prodej v internetové aukci

Zahraničí Zahraničí
22. 5. 2012 8:44
Proti prodeji protestuje nadace bývalého amerického prezidenta
K ampuli je přiložena etiketa, která obsahuje identifikační číslo, pod nímž byl Reagan hospitalizován v univerzitní nemocnici George Washingtona.
K ampuli je přiložena etiketa, která obsahuje identifikační číslo, pod nímž byl Reagan hospitalizován v univerzitní nemocnici George Washingtona. | Foto: Aktuálně.cz, www.pfcauctions.com

Washington - Vzorek krve bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana je na prodej v internetové aukci. Nabízí ho v ní britská společnost PFC Auctions.

Ampuli s krví zemřelého prezidenta bylo možné v úterý ráno koupit za zhruba deset tisíc dolarů.

Jak informovala BBC, proti prodeji se ostře postavila Reaganova nadace. Její šéf uvedl, že použije veškerých právních prostředků, aby prodej zastavili.

Společnost PFC Auctions na svých stránkách uvádí, že vzorek krve pochází ze dne, kdy byl na Reagana v roce 1981 spáchán neúspěšný pokus o atentát. Na ampuli je etiketa, která obsahuje identifikační číslo, pod nímž byl Reagan hospitalizován v univerzitní nemocnici George Washingtona.

K ampuli je přiložen dokument dokládající původ vzorku. Podle prodávajícího krev uchovávala jeho matka, která pracovala v laboratoři provádějící krevní testy po Reaganově postřelení.

"Poté, co byly testy provedeny, zůstala jedna zkumavka na stole mé matky. Asi po týdnu se matka zeptala ředitele laboratoře, zda si může zkumavku nechat, a on jí odpověděl, že v tom nevidí problém. Od té doby ji měla doma," napsal prodávající na webu aukční společnosti.

Reagan utrpěl při pokusu o atentát zranění ledvin a vnitřní krvácení. Ze zranění se však uzdravil.

Zemřel v roce 2004 ve věku 93 let, poté, co léta trpěl Alzheimerovou chorobou.

 

 

Právě se děje

Další zprávy