Kanárské ostrovy dál trápí požár, evakuovali 5000 lidí

ČTK ČTK
12. 8. 2012 18:08
Oheň řádí na ploše 3300 hektarů, doprava se zastavila
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Madrid - Už 4700 lidí bylo kvůli postupujícím požárům evakuováno ze španělských ostrovů La Gomera a Tenerife, které jsou součástí Kanárských ostrovů. 

Šéf místní bezpečnostní služby Juan Santana oznámil, že doprava na ostrovech se částečně zastavila, oheň řádí na ploše 3300 hektarů.

Minulý týden španělští hasiči dostali oheň pod kontrolu, ale v posledních dnech přišla nová vlna veder z africké pevniny a oheň se znovu rozhořel. Velké škody požár způsobil v národním parku Garajonay, kde shořelo 300 hektarů chráněného lesa.

Do hašení se zapojilo šest vrtulníků a čtyři protipožární letadla, na pomoc byla povolána armáda.

Teplé počasí a neopatrnost lidí vedly k lesním požárům i v dalších španělských regionech, zejména v Galicii a provincii Kastilie-La Mancha.

Jenom od ledna do 29. července ve Španělsku shořelo 130 830 hektarů vegetace, což je nejvíc za posledních deset let, uvedlo tamní ministerstvo zemědělství. 

Nejničivější byl požár v oblasti Valencie, jenž spálil počátkem července na 50 000 hektarů porostu.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy