Foto: Ohnivé peklo v Portugalsku. Nejničivější požáry v historii země se nedaří dostat pod kontrolu

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 6. 2017 11:49
O víkendu vypukly v centrální části Portugalska rozsáhlé lesní požáry. Hasiči a vojáci, kteří na místě zasahují, zatím dostali pod kontrolu asi 70 procent oblasti, kde řádí ohnivý živel. Jejich práci komplikuje hustý dým, vítr a vedro, které nyní na Pyrenejském poloostrově panují. Požáry už mají na svědomí nejméně 64 lidských životů, více než 130 osob utrpělo zranění. Jde o nejhorší požáry v dějinách země.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy