Foto: Ohnivé peklo v Portugalsku. Nejničivější požáry v historii země se nedaří dostat pod kontrolu

Portugalsko v plamenech.
Nejtěžší požár zasáhl centrální část Portugalska asi 50 kilometrů jihovýchodně od univerzitního města Coimbra.
Oheň propukl v sobotu odpoledne kolem obce Pedrógão Grande. Zasaženo je ale dalších nejméně 20 obcí.
Zatím se podle BBC podařilo dostat pod kontrolu asi 70 procent požáru. Oheň se ale dál šíří.
Okolí obce Pedrógão Grande je porostlé borovicemi a eukalypty, které usnadňují šíření požáru.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 6. 2017 11:49
O víkendu vypukly v centrální části Portugalska rozsáhlé lesní požáry. Hasiči a vojáci, kteří na místě zasahují, zatím dostali pod kontrolu asi 70 procent oblasti, kde řádí ohnivý živel. Jejich práci komplikuje hustý dým, vítr a vedro, které nyní na Pyrenejském poloostrově panují. Požáry už mají na svědomí nejméně 64 lidských životů, více než 130 osob utrpělo zranění. Jde o nejhorší požáry v dějinách země.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy