Foto: Požáry v Kalifornii už jsou větší než celý New York. Ohnivý živel vyhnal z domů 200 000 lidí

Požáry řádí v jižní Kalifornii už týden.
Požáry se na jihu Kalifornie, která je nejlidnatějším státem USA, šíří už týden.
Za posledních sedm dní bylo evakuováno kolem 200 tisíc lidí.
Úplně shořelo více než 800 domů. Jsou mezi nimi i mnohamilionové usedlosti.
Zatím je - navzdory rozsáhlosti požárů - hlášena jen jedna oběť. Je jí sedmdesátiletá žena, která zemřela ve svém autě na evakuační trase.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
11. 12. 2017 12:58
Na jihu Kalifornie už týden zuří požáry. Nejmohutnější z nich, který dostal jméno Thomas, je svou rozlohou větší než 8,5milionová americká metropole New York. Úřady musely evakuovat kolem 200 tisíc lidí, z toho 95 tisíc ve dvou nejohroženějších okresech - Ventura a Santa Barbara. Právě tam má své domy řada celebrit z filmového i sportovního světa USA.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy