Jsou hladoví a vyčerpaní. Boj o Aleppo ale nevzdávají

Jsou hladoví a vyčerpaní. Boj o Aleppo ale nevzdávají
Přes utrpěné ztráty kladou povstalci Asadově armádě tuhý odpor.
Pohled za barikádu syrských povstalců...
Dělostřelecká palba si v zástavbě vybírá svou daň. V ulicích města se kupí trosky zničených domů.
Následky několikatýdenních bojů...
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
14. 8. 2012 15:42

V syrském Aleppu stále zuří líté boje mezi povstalci a silami prezidenta Bašára Asada. Armáda sice díky několikadenní ofenzivě donutila povstalecké jednotky k ústupu z některých čtvrtí, situace ale nadále zůstává nepřehledná.

Informace obou stran nelze ověřit z nezávislých zdrojů, a tak je jisté pouze to, že v obleženém městě přibývají mrtví a ranění. Projevovat se začíná i nedostatek potravin...

 

Právě se děje

před 55 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy