Vláda opouští zámek v Kolodějích

Vláda opouští zámek v Kolodějích
Interiér zámku v Kolodějích
Zámek v Kolodějích - hlavní brána
Řidiči vládních limuzín sledují zámeckého páva na nádvoří v Kolodějích. Červenec 2004.
Interiér zámku v Kolodějích - vstupní hala
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
29. 1. 2009 11:00

Praha - Čeští ministři se už se na zasedání kabinetu v Kolodějích nikdy nesejdou. Úřad vlády se vzdal poslední možnosti, jak zámek získat - dovolání k Nejvyššímu soudu.

Úřad se už ze zámku v podstatě vystěhoval. "Vyklízení budovy se chýlí ke konci, většina inventáře už je v jiných budovách. V průběhu února tak může být objekt předán novému vlastníkovi." řekl Jakub Stadler z tiskového oddělení Úřadu vlády.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 51 minutami

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy