V Chile unesli bývalého venezuelského vojáka, který kritizoval Madurovu vládu

ČTK ČTK
22. 2. 2024 15:17
V Chile unesli bývalého venezuelského vojáka, který kritizoval Madurovu vládu

Chilské úřady uvedly, že ve středu byl v zemi unesen bývalý venezuelský voják Ronald Ojeda Moreno, který ze své vlasti utekl před několika lety a veřejně kritizoval režim autoritářského venezuelského prezidenta Nicoláse Madura za porušování lidských práv. Informoval o tom server BBC Mundo. Podle něj venezuelská opozice tvrdí, že Ojedu unesli Madurovi tajní agenti.

Chilská prokuratura zahájila vyšetřování případu a náměstek ministra vnitra Manuel Monsalve potvrdil, že ve městě Independencia v metropolitní oblasti Santiaga de Chile byl unesen venezuelský občan. Okolnosti incidentu nesdělil, ale uvedl, že policie dostala pokyn posílit kontroly na hranicích. Chilské úřady také upozornily Interpol.

Podle chilských médií unesli Ojedu z jeho domu čtyři muži, kteří se vydávali za chilskou policii.

Ojeda nebyl sice výraznou postavou mezi Madurovými kritiky, ale veřejně vládu ve své zemi kritizoval. Například v listopadu 2022 manifestoval před prezidentským palácem v Santiagu de Chile, kde klečel s černým pytlem na hlavě a před sebou na zemi měl velký arch s fotkami politických vězňů ve Venezuele.

 

Právě se děje

Další zprávy