Starý Hrozenkov - Šestatřicetiletý muž ze Slovenska nepřežil v pondělí odpoledne nehodu osobního automobilu a kamionu na frekventované silnici I/50 u Starého Hrozenkova na Uherskohradišťsku.
Řekl to policejní mluvčí Aleš Mergental. Letos jde na silnicích Slovácka už o osmé úmrtí při dopravních nehodách.
Podle Mergentala muž svůj vůz značky Chrysler zřejmě prudce zabrzdil, když zpozoroval, že v motorové části auta začalo hořet.
"Údajně ještě stačil vyskočit, když v tu chvíli do automobilu zezadu narazil slovenský kamion, jehož dvaačtyřicetiletý řidič pravděpodobně nestihl na zabrzdění vozidla jedoucího před ním zareagovat," popsal Mergental.
Řidič osobního automobilu utrpěl vážná zranění. Záchranáři ještě o jeho život bojovali, na místo dokonce přiletěl i vrtulník. Zraněný však nakonec přes veškeré úsilí po chvíli zemřel.
Loni na Uherskohradišťsku zahynulo při dopravních nehodách za celý rok devět lidí, letos jich je už na začátku července jen o jednoho méně.
V celém Zlínském kraji dopravní policisté v tomto roce zaznamenali na silnicích 18 úmrtí, loni jich za celý rok bylo 42.