Za smrt dívky pod brankou učitelka nemůže, rozhodl soud

ČTK ČTK
10. 3. 2011 15:04
Neštěstí se stalo v prosinci 2009 v Dolní Cerekvi
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Veronika Skálová

Jihlava - Učitelka z mateřské školy Alena Hašková nemůže za smrt šestileté dívky na hřišti v Dolní Cerekvi. Jihlavský soud ji zprostil obžaloby.

"Nebyla prokázána její vina," řekl soudce.

Učitelka na své procházce s dětmi v prosinci 2009 došla na hřiště, kde na holčičku spadla házenkářská branka. Těžkým zraněním později podlehla.

Na jedné z branek byl přivázaný provaz, za který údajně někdo zatáhl ve chvíli, kdy dívka procházela kolem, a branka na ni spadla. Hašková u soudu loni v říjnu dostala formou trestního příkazu šestiměsíční trest odnětí svobody s ročním podmíněným odkladem.

Hrozilo jí přitom až pětileté vězení. Proti verdiktu se odvolala. Hřiště podle ní nebylo dostatečně zabezpečené.

Ředitelka školky Hana Kněžínková u soudu řekla, že učitelky chodí s dětmi na hřiště minimálně 20 let a nikdy se nic závažného nestalo.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V Polsku hořelo 40 domů a hospodářských budov, devět lidí skončilo v nemocnici

Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa Biala na jihu Polska. Hořet začalo kolem šesté hodiny večer a oheň se rychle rozšířil, celkem zasáhl 21 domů a 23 hospodářských budov, píše server TVN24. Bojovalo s ním kolem 100 hasičských jednotek. Devět lidí skončilo v nemocnici. Podle úřadů uhynul zatím neupřesněný počet hospodářských zvířat.

Požár se podle serveru TVN25 rychle rozšířil, jelikož budovy ve vsi jsou blízko sebe a některé jsou dřevěné. "V současné době je požár už uhašen," uvedl dnes zpravodajský portál TVN24, podle nějž policie zasažená místa uzavřela a přístup mají pouze vyšetřovatelé a zástupci úřadů. Ty zatím nechtějí spekulovat o možných příčinách požáru. Vyšetřovatelé se k nim vyjádří po inspekci místa, což může trvat i několik dní, sdělil policejní mluvčí Sebastian Gleń.

Ztráty jsou obrovské, reagovala na požár starostka obce Krystyna Wenglarzová, podle níž ostatní lidé nabízejí postiženým rodinám nocleh a jídlo. Premiér Mateusz Morawiecki, který vesnici dnes navštívil, slíbil okamžitou pomoc i podporu při rekonstrukci shořelých anebo poškozených stavení.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy