Hasiči v noci evakuovali 14 lidí z hořícího domu

ČTK ČTK
14. 1. 2013 10:36
Jednoho museli z domu vyvést, nadýchal se kouře a skončil v nemocnici
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Jiříkov - Kvůli nočnímu požáru domu v Jiříkově na Děčínsku hasiči evakuovali 14 lidí.

Jednoho museli z domu vyvést, nadýchal se kouře a skončil v nemocnici. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Hořet začalo ve třetím patře domu kolem 2:40 ráno, na místě zasahovali profesionální hasiči i tři jednotky dobrovolníků. "Šesti lidem poskytl náhradní ubytování obecní úřad, ostatní šli k příbuzným," uvedl mluvčí hasičů.

Z domu museli hasiči vynést také desetikilogramovou propanbutanovou lahev, kvůli vyhledávání ohnisek museli také rozebírat konstrukci domu. Požár zlikvidovali v 7:50.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy