Do věznice v Příbrami někdo pašoval drogy v masu

ČTK ČTK
8. 6. 2012 10:53
Vězeňská služba objevila sáček se 44 tabletami sloučeniny amfetaminu a metamfetaminu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Příbram - Do věznice Bytíz u Příbrami se někdo opět pokusil propašovat drogy. Vězeňská služba objevila při kontrole poštovních zásilek sáček se 44 tabletami ukrytý v tepelně zpracovaném masu.

Obsahovaly sloučeniny amfetaminu a metamfetaminu, sdělila v pátek mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policisté se případem zabývají pro podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Nejde přitom o ojedinělý případ odhalení drog v příbramské věznici. V minulosti vězeňská služba objevila například opiáty skryté v pantoflích nebo pervitin v sáčcích s bonbony.

"Minulý týden byly nalezeny drogy za reklamní cedulkou na gumě slipů, koncem dubna byly ukryty v tužkách," dodala mluvčí.

Na začátku letošního roku příbramský soud nepravomocně potrestal za pašování drog do bytízské věznice šéfa osmičlenného gangu pěti roky vězení, další dva členy gangu poslal do vězení na tři a čtyři roky.

Drogy se do vězení údajně dostávali většinou přes návštěvy odsouzených, ukryté například ve spodním prádle. V několika případech je prý přehodili přes plot věznice v ponožce ovinuté lepicí páskou.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy