Pašování drog do věznice Bytíz: Bílý prášek byl v tužce

ČTK ČTK
27. 4. 2012 18:19
Policie zjišťuje, o jakou drogu se jedná
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Příbram - Do věznice Bytíz u Příbrami se někdo pokusil propašovat drogy.

Vězeňská služba je objevila při kontrole balíků v zásilce s dvěma tužkami, v nichž byly místo psací náplně igelitové ruličky s bílým práškem o hmotnosti 1,3 gramu.

Policie zatím nezjistila, o jakou drogu šlo, podle policejní mluvčí Moniky Schindlové zabavenou látku zkoumají znalci.

Policisté se případem zabývají pro podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy schovávají do pantoflí i bonbonů

Nejde o ojedinělý případ odhalení drog, který se příbramské věznice týká. V minulosti vězeňská služba objevila například opiáty skryté v pantoflích nebo pervitin v sáčcích s bonbony.

Na začátku letošního roku příbramský soud nepravomocně potrestal za pašování drog do bytízské věznice šéfa osmičlenného gangu pěti roky vězení, další dva členy gangu poslal do vězení na tři a čtyři roky.

Drogy se do vězení údajně dostávali většinou přes návštěvy odsouzených, ukryté například ve spodním prádle. V několika případech je prý přehodili přes plot věznice v ponožce ovinuté lepicí páskou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy