Pašování drog do věznice Bytíz: Bílý prášek byl v tužce

ČTK ČTK
27. 4. 2012 18:19
Policie zjišťuje, o jakou drogu se jedná
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Příbram - Do věznice Bytíz u Příbrami se někdo pokusil propašovat drogy.

Vězeňská služba je objevila při kontrole balíků v zásilce s dvěma tužkami, v nichž byly místo psací náplně igelitové ruličky s bílým práškem o hmotnosti 1,3 gramu.

Policie zatím nezjistila, o jakou drogu šlo, podle policejní mluvčí Moniky Schindlové zabavenou látku zkoumají znalci.

Policisté se případem zabývají pro podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Drogy schovávají do pantoflí i bonbonů

Nejde o ojedinělý případ odhalení drog, který se příbramské věznice týká. V minulosti vězeňská služba objevila například opiáty skryté v pantoflích nebo pervitin v sáčcích s bonbony.

Na začátku letošního roku příbramský soud nepravomocně potrestal za pašování drog do bytízské věznice šéfa osmičlenného gangu pěti roky vězení, další dva členy gangu poslal do vězení na tři a čtyři roky.

Drogy se do vězení údajně dostávali většinou přes návštěvy odsouzených, ukryté například ve spodním prádle. V několika případech je prý přehodili přes plot věznice v ponožce ovinuté lepicí páskou.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy