V Praze hořel domov důchodců, hasiči evakuovali 27 lidí

ČTK ČTK
16. 5. 2013 6:52
Šest jich bylo lehce zraněno. Většinou se nadýchali kouře, jeden byl popálený na rukách
V Praze Malešicích hořel ve středu večer domov důchodců, hasiči evakuovali 27 seniorů, šest jich bylo lehce zraněno.
V Praze Malešicích hořel ve středu večer domov důchodců, hasiči evakuovali 27 seniorů, šest jich bylo lehce zraněno. | Foto: Jan Langer

Praha - V Praze Malešicích hořel ve středu večer domov důchodců, hasiči evakuovali 27 seniorů, šest jich bylo lehce zraněno.

Většinou se nadýchali kouře, jeden člověk byl popálený na rukách. Řekl to vyšetřovatel pražských hasičů. Příčinou požáru byla podle něj zřejmě závada elektroinstalace. Evakuovaní už se vrátili do budovy.

Požár, který vypukl ve třetím patře budovy v Rektorské ulici ve středu kolem 22:00, hasiči dostali během několika minut pod kontrolu. Oheň způsobil podle předběžného odhadu škodu 300 000 korun.

Vyšetřovatel  řekl, že hasiči evakuovali vesměs nemohoucí penzisty. "Byli evakuováni i s postelemi," uvedl.

Někteří si podle něj stěžovali na dušnost poté, co se nadýchali kouře. "Ty pak (zdravotníci) hospitalizovali, jedna osoba byla popálena na rukou," uvedl.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy