Fotky: Metrem až do Motola. Projeďte se novými úseky trasy A

Fotky: Metrem až do Motola. Projeďte se novými úseky trasy A
Na první z nových zastávek prodloužené trasy A vystoupíte na sídlišti Červený Vrch.
Jmenuje se Bořislavka.
Nástupiště má u tramvajové zastávky Horoměřická.
Obyvatelé sídliště si budou libovat, jeden z výstupů z metra vede přímo do obytné zóny.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
Aktualizováno 5. 4. 2015 19:20
Na Velikonoční pondělí se otevírá nový úsek metra na trase A. Pojďte se podívat, na co se můžeme těšit.

Na trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6 hodin do 9:30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9:30 do 20 hodin v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut. 

V souvislosti s pondělním zprovozněním prodlouženého úseku metra A do Motola se změní také povrchová MHD, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 4 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy