Fotky: Metrem až do Motola. Projeďte se novými úseky trasy A

Fotky: Metrem až do Motola. Projeďte se novými úseky trasy A
Na první z nových zastávek prodloužené trasy A vystoupíte na sídlišti Červený Vrch.
Jmenuje se Bořislavka.
Nástupiště má u tramvajové zastávky Horoměřická.
Obyvatelé sídliště si budou libovat, jeden z výstupů z metra vede přímo do obytné zóny.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
Aktualizováno 5. 4. 2015 19:20
Na Velikonoční pondělí se otevírá nový úsek metra na trase A. Pojďte se podívat, na co se můžeme těšit.

Na trase metra mezi Dejvickou a Nemocnicí Motol jsou čtyři zastávky. Ne všechny vlaky ale budou jezdit mezi těmito stanicemi. Od 6 hodin do 9:30 v úseku Petřiny - Nemocnice Motol a od 9:30 do 20 hodin v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pojede pouze každý druhý spoj. Navíc v dopoledních hodinách a večer budou mít vlaky interval až deset minut. 

V souvislosti s pondělním zprovozněním prodlouženého úseku metra A do Motola se změní také povrchová MHD, zejména na území Prahy 5 a 6. Změněny budou trasy autobusů a zrušena bude tramvaj číslo 2. 

 

Právě se děje

před 37 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy