Podezřelá smlouva na jízdenky pro pražskou MHD končí

Markéta Žižková
5. 12. 2011 12:39
Ukončení smlouvy navrhla společnost Neograph, Dopravní podnik souhlasil

Praha - Spor mezi Dopravním podnikem a výrobcem jízdenek pro pražskou MHD společností Neograph, ve kterém padlo i několik trestních oznámení, končí zrušením smlouvy o dodávce jízdenek.

Na ukončení spolupráce, kterou provázela podezření z vyvádění části peněz za jízdenky na Panenské ostrovy, se dohodly obě strany.

Zrušení obchodní vztahu navrhl před dvěma týdny samotný Neograph, který přiznal, že po čtyři roky dodával DPP předražené jízdenky.

Důvodem vysoké ceny jízdenek měla být provize pro společnost Cokeville Asset, kterou pojí s Neographem smlouva o zprostředkování. Zahraniční společnost, která sídlí na Britských Panenských ostrovech, měla Neographu umožnit kontakt s DPP.

Za tuto službu odvádí Neograph firmě 17 haléřů z každé jízdenky. Smlouva o zprostředkování zároveň obsahovala doložku o mlčenlivosti, za porušení hrozí sankce milion korun. Doložku o mlčenlivosti má i smlouva s DPP.

Ve smlouvě s DPP byla navíc zakotvena čtyřletá výpovědní lhůta. Ta ale nebude dodržena, protože se na zrušení smlouvy Neograph s Dopravním podnikem dohodl.

Zatím není jasné, zda bude Dopravní podnik s Neographem spolupracovat i v budoucnu. Společnost mu sice nabídla uzavření nové smlouvy, podle které by dodávala jízdenky o polovinu levněji, DPP chce ale vypsat nové výběrové řízení.

 

Právě se děje

Další zprávy