Věra Bílá odmítá jít do holobytu, město ji dá k soudu

Domácí Domácí
12. 5. 2011 14:20
Kdysi slavná zpěvačka dluží rokycanské radnici za nájem

Rokycany - Zpěvačka Věra Bílá se odmítá vystěhovat do holobytu v Rokycanech. Radnice, které dluží na nájmu za obecí byt, se proto hodlá obrátit na soud.

"Nic se neděje. Vypadá to, že se paní Bílá z bytu nehne," řekl deníku Právo starosta Vladimír Šmolík (ČSSD).

"Podáme k okresnímu soudu návrh na její soudní vystěhování. Do doby, než soud rozhodne, nemůžeme dělat nic," nastínil další postup. Podle vlastních slov ale vše může trvat až dva roky.

Výpověď dostala zpěvačka už loni, vystěhovat se měla do 10. května. Bílá, která byt 1+ užívá posledních třicet let, nyní dluží jeden nájem. To ale podle šéfa radnice nic nemění. "Nemůžeme však dělat výjimky, před lidmi bychom se úplně deklasovali," vysvětlil.

Ve chvíli, kdy město soudně dosáhne vystěhování, byt prodá. "Mohla si jej odkoupit i ona, nabídku však nevyužila," dodal na adresu ženy, která v 90. letech minulého století patřila k mezinárodně uznávaným interpretům tzv. World Music.

S doprovodnou skupinou tehdy vystupovala na předních světových festivalech a její nahrávky se prodávaly po celé Evropě. Její kariéru ale ukončila údajná nespolehlivost a závislost na hracích automatech.

 

Právě se děje

Další zprávy