Zadlužená zpěvačka Bílá se má přestěhovat do holobytu

Domácí Domácí
6. 4. 2011 11:30
Kdysi světově uznávaná romská zpěvačka Věra Bílá dluží Rokycanům za nájem

Rokycany - Kdysi světově uznávanou romskou zpěvačku Věru Bílou pravděpodobně čeká bydlení v holobytu.

Podle deníku Právo v úterý rokycanští zastupitelé rozhodli o tom, že zpěvačka - nyní údajně bez prostředků a závislá na hracích automatech - přijde o právo na obecní byt 1+1, který obývala poslední tři desetiletí.

Smlouvu ji Rokycany zrušily kvůli dluhům, výpověď dostala už vloni.

"Jedná se o několik tisíc korun. Jsou to dlužné platby za odvoz odpadu i poplatky z prodlení," řekla listu rokycanská místostarostka Marie Hlávková: "Výpověď je platná, už vypršely všechny lhůty. Pokud se odmítne vystěhovat, podáme žalobu k soudu o vyklizení bytu. Jako náhradu může dostat jen zmíněný holobyt."

Místnost, v níž je pouze toaleta a umyvadlo, je údajně v patnáct let starém, byť nedávno rekonstruovaném domě.

Rokycanští tvrdí, že zpěvačce původně nabízeli jiné byty. Podmínkou však bylo, že uhradí své závazky, což se nestalo. "Chovali jsme se k ní nadstandardně, teď už vůči ní postupujeme jako v případě jakéhokoli jiného nájemníka," cituje Právo Hlávkovou.

Věra Bílá zejména v 90. letech minulého století patřila k mezinárodně uznávaným interpretům tzv. World Music, se svou doprovodnou skupinou vystupovala na předních světových festivalech a její nahrávky se prodávaly po celé Evropě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy