reklama
 
 

Zadlužená zpěvačka Bílá se má přestěhovat do holobytu

6. 4. 2011 11:30
Kdysi světově uznávaná romská zpěvačka Věra Bílá dluží Rokycanům za nájem

Rokycany - Kdysi světově uznávanou romskou zpěvačku Věru Bílou pravděpodobně čeká bydlení v holobytu.

Podle deníku Právo v úterý rokycanští zastupitelé rozhodli o tom, že zpěvačka - nyní údajně bez prostředků a závislá na hracích automatech - přijde o právo na obecní byt 1+1, který obývala poslední tři desetiletí.

Smlouvu ji Rokycany zrušily kvůli dluhům, výpověď dostala už vloni.

"Jedná se o několik tisíc korun. Jsou to dlužné platby za odvoz odpadu i poplatky z prodlení," řekla listu rokycanská místostarostka Marie Hlávková: "Výpověď je platná, už vypršely všechny lhůty. Pokud se odmítne vystěhovat, podáme žalobu k soudu o vyklizení bytu. Jako náhradu může dostat jen zmíněný holobyt."

Místnost, v níž je pouze toaleta a umyvadlo, je údajně v patnáct let starém, byť nedávno rekonstruovaném domě.

Rokycanští tvrdí, že zpěvačce původně nabízeli jiné byty. Podmínkou však bylo, že uhradí své závazky, což se nestalo. "Chovali jsme se k ní nadstandardně, teď už vůči ní postupujeme jako v případě jakéhokoli jiného nájemníka," cituje Právo Hlávkovou.

Věra Bílá zejména v 90. letech minulého století patřila k mezinárodně uznávaným interpretům tzv. World Music, se svou doprovodnou skupinou vystupovala na předních světových festivalech a její nahrávky se prodávaly po celé Evropě.

autor: Domácí | 6. 4. 2011 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama