Za ubodání matky a babičky hrozí muži výjimečný trest

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 1. 2012 19:34
Vraždě v České Lípe předcházela domácí potyčka, obě ženy zemřely na místě
Foto: Ondřej Besperát

Česká Lípa - Muže, který v sobotu v České Lípě podle policie ubodal svou matku a babičku, obvinili v neděli vyšetřovatelé z vraždy. Šestadvacetiletému muži za to hrozí až výjimečný trest.

Vyšetřovatelé zároveň podali návrh na jeho vzetí do vazby. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Smrtí dvou žen ve věku 60 a 80 let skončila v sobotu v podvečer v České Lípě zřejmě domácí potyčka. V jednom z bytů v panelovém domě napadl mladý muž svou matku a babičku.

"Ženy měly desítky bodných ran, jejich zranění nebyla slučitelná se životem, přivolaný lékař už jim nemohl pomoci," řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

Podezřelého zadrželi na místě

Neštěstí se stalo ve Zhořelecké ulici na největším panelovém sídlišti Špičák.

Na místo vyjely policejní hlídky i krajští kriminalisté. Podezřelého mladíka na místě zadrželi.

Vyšetřovatelé zjišťují okolnosti rodinné tragédie, co jí předcházelo i jaké byly motivy pachatele.

Na sídlišti Špičák žije i mnoho problémových a sociálně slabých rodin. Místní přezdívají lokalitě s nadsázkou Bronx. Kriminalisté tam už vyšetřovali všechny formy trestné činnosti, od vraždy, znásilnění, únosu, prodeje drog, vandalismu, loupežných přepadení, rvaček až po krádeže aut a vykrádání bytů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy