Liška se postavil za Korytáře, chce mu v Liberci pomoci

Michal Kalina
6. 4. 2011 11:03
Očista města pod Ještědem je podle něj možná jen bez ODS
Předseda zelených usiluje o návrat Korytáře do čela koalice, politici ale s primátorem už nechtějí jednat.
Předseda zelených usiluje o návrat Korytáře do čela koalice, politici ale s primátorem už nechtějí jednat. | Foto: Pavel Baroch

Liberec/Praha - Vedení Strany zelených podpořilo primátora Liberce Jana Korytáře a jeho Změnu pro Liberec.

Předseda zelených Ondřej Liška vyzval bývalou koalici k obnovení spolupráce. "Jen koalice bez účasti ODS má předpoklad důsledně očistit Liberec od korupčního propojení různých firem a radnice," napsal.

Koalice Změny pro Liberec s ČSSD, uskupením Liberec občanům a Unií pro sport a zdraví se rozpadla právě kvůli neshodám s Korytářem. Kritici mu vytýkali nedostatečnou komunikaci. Poslední kapkou měla být volba tajemnice úřadu Aleny Dvořáčkové.

Vláda pod vedením Korytáře se rozpadla krátce poté, co se primátor rozhodl nepodepsat smlouvy na rekonstrukci městských lázní a dostavbu bazénu. Argumentoval přitom právními posudky, podle kterých jsou zakázky riskantní. V tendru na dostavbu bazénu zvítězil liberecký Syner, opravu lázní měla provést firma Chládek a Tintěra.

Ve městě se zatím rodí nová menšinová koalice, ve které mají Změnu nahradit Věci veřejné. Další spolupráci se současným primátorem politici odmítají, jednání s ostatními členy uskupení ale nevyloučili.

Liška se hodlá do vyjednávání o nové koalici osobně zapojit. Podle něho by v nové radě Změna pro Liberec neměla chybět. Chce také zabránit vlivu místních občanských demokratů, kteří jsou spojováni s řadou kauz.

Menšinová koalice se ale neobejde bez podpory komunistů nebo právě ODS. "Já to říkám otevřeně. Na žádnou modrou mafii nebo rudé nebezpečí nevěřím. Nic takového neexistuje. Budeme jednat se všemi," prohlásil nedávno zastupitel Martin Sepp (ČSSD).

 

Právě se děje

před 59 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy