Dealer zavinil smrt narkomanky, soud mu vyměřil 13 let

ČTK ČTK
17. 8. 2011 20:21
Dealer neposkytl pomoc mladé ženě, která se předávkovala jeho drogou

Liberec - Krajský soud v Liberci poslal na 13 let do vězení s ostrahou distributora drog Romana Kafku. Podle soudkyně zavinil smrt mladé narkomanky.

Rozsudek zatím není pravomocný, Kafka se na místě odvolal. Pětačtyřicetiletý dealer však zůstane ve vazbě, soudkyně ho odmítla propustit. Proti tomuto rozhodnutí podal muž stížnost.

Podle soudu svědci prokázali, že muž poskytoval a prodával pervitin. Drogu dal před čtyřmi lety mladé narkomance, která se jí předávkovala.

Předávkovanou ženu jen dal své známé

Vezl ji tehdy autem z Jablonce nad Nisou do Liberce a i když jí začalo být zle, nepomohl jí a jen ji předal své známé. Ta k ženě sice zavolala zdravotníky, ti ji už ale nedokázali zachránit. Žena téhož večera v nemocnici zemřela.

Žaloba vinila muže i z toho, že předávkované ženě nepomohl ani jí nepřivolal pomoc. "Předávkování ženy ale nepoznala ani lékařka záchranné služby, těžko ho tedy mohl poznat obžalovaný," argumentovala v závěrečné řeči obhájkyně.

Advokátka také zpochybnila věrohodnost svědeckých výpovědí, a žádala proto pro Kafku osvobozující rozsudek. Podle soudkyně je ale Kafka vinen ve všech bodech obžaloby.

 

Právě se děje

Další zprávy