Dealer zavinil smrt narkomanky, soud mu vyměřil 13 let

ČTK ČTK
17. 8. 2011 20:21
Dealer neposkytl pomoc mladé ženě, která se předávkovala jeho drogou

Liberec - Krajský soud v Liberci poslal na 13 let do vězení s ostrahou distributora drog Romana Kafku. Podle soudkyně zavinil smrt mladé narkomanky.

Rozsudek zatím není pravomocný, Kafka se na místě odvolal. Pětačtyřicetiletý dealer však zůstane ve vazbě, soudkyně ho odmítla propustit. Proti tomuto rozhodnutí podal muž stížnost.

Podle soudu svědci prokázali, že muž poskytoval a prodával pervitin. Drogu dal před čtyřmi lety mladé narkomance, která se jí předávkovala.

Předávkovanou ženu jen dal své známé

Vezl ji tehdy autem z Jablonce nad Nisou do Liberce a i když jí začalo být zle, nepomohl jí a jen ji předal své známé. Ta k ženě sice zavolala zdravotníky, ti ji už ale nedokázali zachránit. Žena téhož večera v nemocnici zemřela.

Žaloba vinila muže i z toho, že předávkované ženě nepomohl ani jí nepřivolal pomoc. "Předávkování ženy ale nepoznala ani lékařka záchranné služby, těžko ho tedy mohl poznat obžalovaný," argumentovala v závěrečné řeči obhájkyně.

Advokátka také zpochybnila věrohodnost svědeckých výpovědí, a žádala proto pro Kafku osvobozující rozsudek. Podle soudkyně je ale Kafka vinen ve všech bodech obžaloby.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy