reklama
 
 

V Náchodě zemřel muž s podezřením na otravu metanolem

8. 3. 2013
Královéhradecký kraj zatím žádnou oběť vlny otrav nehlásí

Náchod - V náchodské nemocnici ve čtvrtek večer zemřel jednasedmdesátiletý muž, který byl hospitalizovaný s podezřením na otravu metylalkoholem.

K určení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva, řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Lékařům se u muže otravu jedovatým alkoholem nepodařilo prokázat, podle nich je však vysoce pravděpodobné, že šlo o otravu metylalkoholem.

"Z dosud provedeného vyšetřování policie nezjistila žádné pochybení prodejců lihovin. Ani odebrané vzorky, jak z provozoven, tak od rodiny poškozeného, nevykazovaly žádné nadlimitní koncentrace zakázaných látek," uvedla mluvčí.

Podle policie je možné, že závadný alkohol měl muž u sebe delší čas. "Občanům znovu připomínáme, aby raději nekonzumovali žádné staré zásoby a prověřovali si zdroje, odkud alkohol pochází. Je velmi pravděpodobné, že mezi lidmi se stále mohou nacházet lahve se závadným alkoholem," uvedla mluvčí.

V Královéhradeckém kraji policie dosud evidovala jedinou otravu metylalkoholem, pětašedesátiletý muž z Broumovska byl po říjnové otravě propuštěný z nemocnice s poškozeným zrakem.

V České republice vloni v souvislosti s metanolem přimíchávaným do alkoholu zemřely čtyři desítky lidí. V kauze jsou už desítky obviněných, někteří i ze závažného trestného činu obecného ohrožení.

autor: ČTK | 8. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama