Podvodník nabízel mobily a notebooky. Zboží neposílal

ČTK ČTK
26. 6. 2013 10:49
Policie už obvinila dvacetiletého mladíka z Karlových Varů z podvodu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Karlovy Vary - Dvacetiletý muž z Karlových Varů na internetu opakovaně nabízel zboží a nechal si za něj platit předem. Zboží ale kupujícím neodeslal.

Celkem si takto podle vyšetřování policie přišel na 239 000 korun. Karlovarští kriminalisté už obvinili muže z podvodu, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Mladík nabízel prostřednictvím obchodu na internetu hlavně mobilní telefony nebo notebooky. "Poškozené svým jednáním uváděl v omyl, věděl, že zboží nedodá. Tohoto jednání se dopustil ve 129 případech," uvedla Týřová.

Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci podnět, aby navrhl pro obviněného vazbu. Mladému muži hrozí trest odnětí svobody na rok až pět let ve vězení, nebo peněžitý trest.

 

Právě se děje

před 50 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy