Žák dostal ve škole facku. Otec ji šel učiteli vrátit

Domácí Domácí
7. 6. 2011 12:37
Pedagog skončil s rozbitou hlavou v nemocnici
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Pohořelice - Ručně si vyřizoval spor s tělocvikářem otec žáka základní školy v Pohořelicích na Brněnsku.

Učitel měl dát před dvěma týdny čtvrťákovi facku za to, že urážel spolužačky. Otec školáka se o trestu dozvěděl až v pátek a místo za vedením školy šel rovnou za kantorem. Jako první o případu informovala ČT24.

Otec před zraky dětí praštil učitele tak silně, že muž upadl na beton, poranil si hlavu a omdlel.

"Všichni jsme křičeli, měli jsme strach. Pan učitel upadl na zem, nehýbal se, a pak pod jeho hlavou vytekla krev," popsala České televizi jedna z žákyň.

Pedagog skončil s tržnými ranami na hlavě a podezřením na otřes mozku v brněnské fakultní nemocnici. V neděli z ní však na vlastní žádost odešel.

Ředitel školy Stanislav Polák se k útoku vyjadřovat nechtěl. "Mohu jen říci, že se to stalo celé před dětmi a že pan učitel skončil v nemocnici," řekl serveru Lidovky.cz.

Policie případ začala vyšetřovat z vlastní iniciativy. Žádné obvinění zatím nepadlo. Učitele nejspíš za facku čeká srážka z platu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mezi cenami mexické loterie budou dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů. Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je ale podstatně nižší - 200 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy