Vyhrál na automatech, objednal si společnici a nakonec ji udusil. Teď se u soudu přiznal

ČTK ČTK
4. 5. 2016 10:45
Loni v květnu podle obžaloby udusil třicetiletý muž z Havířova společnici, se kterou byl v hotelu. U soudu se k činu přiznal. V přípravném řízení uvedl, že dívka odmítla sexuální praktiku, na které se předtím dohodli, což ale muž nyní popřel. Podle všeho ji škrtil a dusil polštářem. Když se dívka přestala hýbat, snažil se ji probrat studenou vodou. Za vraždu a také za zpronevěru mu u Krajského soudu v Brně hrozí až 18 let vězení.
Muži hrozí až 18 let ve vězení. (Ilustrační foto)
Muži hrozí až 18 let ve vězení. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Brno - Třicetiletý Patrik Olszar z Havířova se ve středu u soudu přiznal k usmrcení placené společnice v hotelovém pokoji v Brně. Pohádali se a muž ji udusil. Druhý den se sám přihlásil na policii. Za vraždu a také za zpronevěru mu u Krajského soudu v Brně hrozí až 18 let vězení.

Podle obžaloby Olszar loni 17. května nad ránem vyhrál v baru na Kraví hoře na automatech, ale vysokou částku mu na místě v hotovosti nemohli vyplatit. Protože chtěl pokračovat ve flámu, vyrazil do blízké restaurace v Údolní ulici, kde pracoval jako provozní, a z pokladny si vzal skoro 70 tisíc korun.

Poté s kamarádem vyrazili do nevěstince. Olszar si zjednal společnici a kolem poledne se s ní ubytoval v mezonetovém pokoji v hotelu v Bratislavské ulici.

S dívkou se ale pohádali a Olszar ji podle státního zastupitelství škrtil a dusil polštářem. Muž u soudu připustil potyčku. Tvrdí, že ho dívka uhodila, on reflexivně reagoval úderem a shodil ji z postele. Důvody konfliktu si prý nepamatuje. "Hádala se, křičela, snažila se kopat, říkal jsem jí, ať se uklidní," popsal Olszar. V přípravném řízení uvedl, že dívka odmítla sexuální praktiku, na které se předtím dohodli, což ale Olszar popřel.

Když se dívka pod polštářem přestala hýbat, pokoušel se ji Olszar ještě probrat studenou vodou. Když zjistil, že je mrtvá, z hotelu odešel a napadlo jej, že pojede do Vídně. Taxíkem se nechal dovézt do Mikulova na Břeclavsku a pěšky se vydal k hranici, cestou ale znovu usedl v baru se společnicemi a poté se ubytoval v hotelu. Druhý den sám zavolal na policii.

 

Právě se děje

Další zprávy