Romové nepodají trestní oznámení na chlapce z Břeclavi

ČTK ČTK
28. 5. 2012 16:03
V dubnu skončil v nemocnici po pádu ze zábradlí, tvrdil, že ho zbili Romové
Zastánci chlapce uspořádali pod záštitou Dělnické mládeže protiromský pochod.
Zastánci chlapce uspořádali pod záštitou Dělnické mládeže protiromský pochod. | Foto: Filip Menšík

Břeclav - Romové nepodají trestní oznámení na patnáctiletého chlapce z Břeclavi za to, že si v dubnu vymyslel útok, při kterém jej údajně brutálně zbili tři členové této menšiny.

Nechají věc plně na státním zastupitelství, které zváží, zda se nedopustil protiprávního jednání.

"Chceme udělat smířlivé gesto. Krok k tomu, aby byla celá záležitost vyřešena v klidu a důstojně. Proto oznámení nepodáme," uvedl předseda Celostátní asociace Romů v ČR Vladimír Galbavý po pondělním setkání s břeclavskými Romy.

Zdůraznil, že smířlivý krok je možný jen z toho důvodu, že se matka chlapce za oba dva všem Romům veřejně omluvila.

Školák se v dubnu před dvěma dívkami a kamarádem neúspěšně pokusil o gymnastický cvik na zábradlí osmého patra bytového domu a spadl o patro níže.

Poranil si přitom jednu ledvinu tak nešťastně, že mu ji pak museli lékaři odebrat. Měl i poškozená játra a slezinu. Telefonicky si přivolal matku.

Když jej převážela do nemocnice, ptala se, co se stalo. Odpověděl jí, že jej zbili tři Romové, protože jim nedal cigaretu. Pak byl operován.

Prohlédněte si protiromský pochod na podporu zraněného chlapce:

Když se probudil z narkózy, jeho matka už o věci informovala veřejnost prostřednictvím médií. Lež odhalili kriminalisté. I pro matku byla překvapením. Následně se omluvila.

 "Tady nejde jen o hocha, ale i jeho přátele. Museli policii lhát. Uvidíme, jak případ zhodnotí policie," uvedl místopředseda asociace Stanislav Daniel.

 

Právě se děje

Další zprávy