Při nehodě na Hodonínsku zemřel řidič, jeho vůz shořel

S autem vylétl ze zatáčky a narazil do meze v příkopu, spolujezdkyně byla zraněná
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Hodonínsko - Jednadvacetiletý mladík v úterý večer nepřežil nehodu na silnici mezi obcemi Louka a Blatnice pod sv. Antonínkem na Hodonínsku.

"Při příjezdu záchranářů řidič auta nejevil známky života," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Zdravotníci se ho s pomocí hasičů pokoušeli padesát minut oživovat.

Muž se svým vozem vylétl ze zatáčky a po sto metrech narazil do meze v příkopu. Zřejmě nepřizpůsobil své schopnosti stavu a povaze vozovky. Do zatáčky vjel patrně příliš rychle, dostal se s vozidlem do smyku a ztratil nad ním kontrolu.

"Řidič z auta vypadl do pole asi dvacet metrů od místa nárazu. Auto se vzňalo," doplnil mluvčí.

Společně s ním cestovala šestnáctiletá spolujezdkyně, které se podařilo uniknout krátce předtím, než se plameny rozšířily na celé vozidlo. Záchranáři ji na místě ošetřili, a potom odvezli do nemocnice.

Hasičům se podařilo během několika minut požár auta zlikvidovat.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 20 tisíc korun.


 

Právě se děje

před 48 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy