Mimořádná zpráva

Jak vypadal "nejstarší" předek člověka, Australopithecus sediba?

Jak vypadal "nejstarší" předek člověka, Australopithecus sediba?
Lebka vykazuje kombinaci opičích a lidských znaků. Na snímku lebka mladého samce.
Na snímku jeden z hlavních aktérů, paleoantropolog profesor Lee Berger s lebkou A. sediba.
Ruce naznačují, že by A. sediba mohl být schopný manipulovat s nástroji; o tom svědčí i možnost protistojného palce.
Počítačová rekonstrukce lebky.
Foto: Brett Eloff, Wits University, Johannesburg
Jakub Novák
10. 9. 2011 1:49

V Jižní Africe byl nalezen pravděpodobně nejstarší předek člověka. Podle studií publikovaných v časopise Science by se mohlo jednat o přímý článek mezi opicemi a lidmi. Na fotografiích naleznete ostatky dospělé samice a mladého samce. Tento druh kráčel po zemi asi před 2 miliony lety.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy